AWGifts Slovensko

Aromaterapia - Vôňa Domova - Nebeský Kúpeľ

Váš Darčekový Veľkoobchod s dopravou na Slovensku v nasledujúci deň
Z Technických Príčiny sa Doručenie môže Oneskoriť!
t: +421 (0)33 558 60 68
Gold Reward Zľava
Objednajte si do 30 dní od Vašej poslednej objednávky a získajte zľavu -5%

10 ml Fenikel Esenciálny Olej

Kód produktu: EO-16

Latinský názov: Foeniculum Vulgare
Použitá časť rastlín:  Drvené semená
Pôvod: Ukrajina
Metóda extrakcie: Destilácia parou

Esenciálny Olej z Feniklu sa získava z rastliny Foeniculum vulgare var. dulce, čo je sladký fenikel, známy tiež ako rímsky fenikel. Z mletých semien sa extrahuje destiláciou vodnou parou. Olej, rovnako ako semená, je vhodný na trávenie, ako aj na množstvo iných ochorení. Používa sa v aromaterapii na ošetrenie mastnej pokožky, vrások a pri obezite. Hovorí sa, že zvyšuje odvahu, odhodlanie a silu.
Tento olej je známym liekom na zažívacie ťažkosti, ako je plynatosť, zápcha, kolika, nevoľnosť, zvracanie a anorexia. Pomáha tiež pri chudnutí, podporuje pocit plného žalúdka. Jeho diuretický účinok pomáha pri celulitíde. Feniklový olej má upokojovať slezinu a pečeň. Má čistiaci účinok na pokožku a pomáha odstrániť modriny. 

Upozornenie: Tento olej sa nemá používať vo veľkých dávkach a mali by ste sa mu úplne vyhnúť v tehotenstve, laktácii ak ste pacienti trpiacim rakovinou prsníka a epilepsiou.

Slovo fenikel je odvodené z latinského „foenum“, čo znamená „seno“. V stredoveku bol známy ako „Fenkle“. Bola to populárna bylina používaná starými Číňanmi, Egypťanmi a Rimanmi, ktorí verili, že fenikel pomohol predĺžiť život a zlepšil odvahu a silu človeka. Hovorí sa, že fenikel bol používaný na posilnenie zraku a na zmiernenie koliky. V Indii sa obyčajné, pražené semená feniklu nazývané „sauna“ často podávajú po jedle, aby pomohli tráveniu.

Pôvod Anglicko
Váha 0,04Kg /kus
Shipping weight 0,04Kg
Rozmery 2x2x6 (cm), 0,024L, 1,667Kg/L
Materiály/Zloženie
CPNP
Čiarový Kód 5055796528530
Príloha Fennel Essential Oil MSDS 2016
Materiály/Zloženie
Čiarový Kód