Aromaterapia - Vôňa Domova - Nebeský Kúpeľ

Váš Darčekový Veľkoobchod

Slovensko

Nájdite najlepší Darčekový Tovar ešte dnes
WhatsApp +421 (0)33 558 60 68
Spracovanie Objednávky 1-2 Pracovné Dni
Caption

Prémiový Veľkoobchodný Ricínový Olej

Čo je ricínový olej?

Ricínový olej získaný zo semien rastliny ricínovníka pôvodom z Afriky a Ázie je rastlinný olej získaný lisovaním za studena. 

Ricínový olej, bohatý na mastné kyseliny, ako je omega-6 a kyselina ricínolejová, ktorá má protizápalové, antioxidačné a bolesť tlmiace vlastnosti, má dlhú históriu ako prírodný liek. Starovekí Egypťania používali ricínový olej na zmiernenie suchých očí a riešenie zápchy, zatiaľ čo ajurvédska medicína v Indii prijala jeho použitie na zlepšenie bolesti pri artritíde a na liečbu rôznych kožných ochorení. 

V súčasnosti nachádza ricínový olej uplatnenie vo farmaceutickom, medicínskom a výrobnom sektore, pričom sa objavuje v mydlách, kozmetike a výrobkoch starostlivosti o vlasy a pleť. Niektorí veria, že ricínový olej má hydratačné vlastnosti, ktoré môžu byť prospešné pre suchú a poškodenú pokožku. Jeho aplikácia ako masážneho oleja je tiež propagovaná pre jeho potenciál na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov. Niektorí zástancovia navyše naznačujú, že protizápalové vlastnosti ricínového oleja môžu prispieť k jeho účinnosti pri zvládaní určitých kožných ochorení. 

V súčasnosti si ricínový olej získava širokú pozornosť na sociálnych sieťach, najmä v súvislosti s podporou zdravia vlasov a omladzovaním pokožky.

Výhody ricínového oleja

O ricínovom oleji sa hovorí, že poskytuje nasledujúce výhody pre tvár a pokožku:

Tvár

🔸Akné na tvári: Využitím svojich antimikrobiálnych a protizápalových vlastností sa ricínový olej ukazuje ako cenný prínos pri zmierňovaní akné. Prítomnosť kyseliny ricínolejovej hrá kľúčovú úlohu pri bránení rastu baktérií zodpovedných za akné. 

🔸Textúra: Ricínový olej je bohatý aj na iné mastné kyseliny. Tieto môžu zvýšiť hladkosť a jemnosť pri aplikácii na pokožku tváre. 

🔸Pleť: Mastné kyseliny v ricínovom oleji prispievajú k rastu zdravého kožného tkaniva a pomáhajú obnoviť rovnomerné tóny pleti pre žiarivú pleť. 

🔸Citlivá pokožka: Ricínový olej má nízke komedogénne skóre. To znamená, že je nepravdepodobné, že by upchával póry v pokožke a znižuje riziko vzniku čiernych bodiek, vďaka čomu je vhodný na použitie na citlivú pokožku. 

🔸 Cenovo Výhodné: Výrobky starostlivosti o pleť, najmä pleťové krémy a oleje, môžu byť veľmi drahé. Ricínový olej je relatívne lacný a má mnoho podobných vlastností, ako je podpora zdravej pleti alebo vlhkosti v pokožke.

Pokožka

🔸Protizápalové: Protizápalové vlastnosti ricínového oleja a kyseliny ricínolejovej ich robia účinnými pri upokojovaní podráždenej pokožky a poskytujú úľavu od nepohodlia. 

🔸Antimikrobiálne: Potenciál ricínového oleja pôsobiť ako bariéra proti mikróbom ponúka ochranu pred bakteriálnymi infekciami a pomáha chrániť pokožku pred škodlivými mikroorganizmami. 

🔸Hydratačný: Ricínový olej obohatený o triglyceridy sa ukázal ako cenný spojenec pri udržiavaní vlhkosti pokožky, čo z neho robí prospešnú liečbu suchej pokožky. erties, čo znamená, že dokáže nasávať vlhkosť zo vzduchu do pokožky, čím udržuje pokožku hydratovanú. 

🔸Zvlhčujúci: Zvlhčujúce vlastnosti ricínového oleja prispievajú k jeho schopnosti nasávať vlhkosť zo vzduchu do pokožky, čím zaisťujú dobre hydratovanú a vyživenú pleť. 

🔸Čistenie: Triglyceridy nachádzajúce sa v ricínovom oleji sú tiež užitočné pri odstraňovaní nečistôt z pokožky

Vlasy

🔸Hydratácia: Ricínový olej slúži ako účinné riešenie na hydratáciu suchej pokožky hlavy a vlasov, pôsobí preventívne proti vzniku štiepenia a lámavosti. 

🔸Výživný: ricínový olej, obohatený o kyselinu ricínolejovú a omega-6 mastné kyseliny, po jemnej masáži na pokožku hlavy uľahčuje cirkuláciu. To zase podporuje dodávanie životne dôležitého kyslíka a živín do vlasových folikulov, čím sa vytvára výživné prostredie pre zdravý rast vlasov. 

🔸Zjemňujúci: Použitie ricínového oleja môže dodať vašim vlasom žiarivý lesk tým, že im poskytne nevyhnutnú lubrikáciu. Jeho hydratačné vlastnosti zlepšujú celkový lesk, čím prispievajú k viditeľne zdravšiemu a živšiemu vzhľadu. 

🔸 Ochrana: Antioxidačné vlastnosti pomáhajú chrániť pokožku hlavy a vlasy pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom spôsobeným UV žiarením a toxínmi z prostredia, ako je znečistenie


Veľkoobchodný ricínový olej Ancient Wisdom vyniká svojou čistotou a všestrannosťou. Či už ste výrobca kozmetiky, aromaterapeut alebo hľadáte prírodné prostriedky, prvotriedny olej Ancient Wisdom je vaším dôveryhodným partnerom.

Products

10x Ricinový Olej - 100ml - Bez Etikety

BOUL-20
Pre zobrazenie cien sa prosím prihláste alebo zaregistrujte
Registrácia

Ricinový Olej - 1liter

BOz-20
Pre zobrazenie cien sa prosím prihláste alebo zaregistrujte
Registrácia

Ricinový Olej - 50ml

BOa-20
Pre zobrazenie cien sa prosím prihláste alebo zaregistrujte
Registrácia

Ricinový Olej - 100ml

BO-20
Pre zobrazenie cien sa prosím prihláste alebo zaregistrujte
Registrácia