Aromaterapia - Vôňa Domova - Nebeský Kúpeľ

Váš Darčekový Veľkoobchod

Nájdite najlepší Darčekový Tovar ešte dnes

Prečo vznikol Freedom Projekt?

V dedinkách a dielňach po celej Indii pracujú ľudia vyrábajúci ručne vyrábané výrobky, ktoré sú určené na vývoz do západných krajín. Napriek tomu, že plat týchto pracovníkov sa líši v závislosti od oblasti a ich zručnosti, ich plat je štandardne asi 150 rupií denne ( asi 2,50 Euro ). Vývoz výrobkov vytvára veľmi potrebnú zamestnanosť vo vidieckych oblastiach. Aj napriek tomu, že ponuka pracovných miest prevyšuje ich dopyt, mzdy sú veľmi nízke. Je možné žiť na tejto úrovni mzdy ( veľa Indov žije ešte z oveľa menej ), ale život v týchto podmienkach je zásadne ťažký. Ak by však mali možnosť získať lepšie vzdelanie a hlavne vedeli po anglicky, znamenalo by to veľkú zmenu v  ich živote. Mohli by získať lepšie zamestnanie napr. v kaviarni alebo McDonald's a posunúť sa vyššie v ekonomickej triede.

Čo je Freedom Projekt?

Pri šálke kávy dostal David nápad vrátiť z každého predaného balenia vonných tyčiniek 0,10 Euro naspäť remeselníkom do Indie a komunite, aby zaplatili za hodiny angličtiny. 12 predaných balíčkov vonných tyčiniek zaplatí hodiny angličtiny pre 10 pracovníkov. Továreň by poskytla priestor a zamestnala profesionálneho učiteľa. Pracovníci by ako  výmenu za lekcie vyučovali ostatných spolupracovníkov svojim zručnostiam. Takže továreň by získavala kvalifikovanejčích pracovníkov. Po takmer roku vznikol rad vonných tyčiniek  pod názvom FREEDOM INCENSE. Za predaj jedného balenia týchto tyčiniek ide 0,10 Eura na projekt Freedom.

Caption

A Tam Sme Ešte Neskončili!


S pomocou nášho agenta v Indií pána Chatterjee sme v roku 2014 adoptovali malý sirotinec. Odkiaľ prichádzajú tieto deti bez domova? Je mnoho dôvodov prečo tieto deti skončili na ulici. Často krát skončia v rukách žobráckych gangov. Z ulice ich priamo do nášho sirotinca privezie políca. V sirotinci so o ne pán a pani Kundu postarajú ako o svoje vlastné deti. Roztomilí pár a pani, ktorá pre deti varí, majú v starostlivosti 25 detí. Deti chodia do dobrej školy, sú čisté, dobre oblečené a  úžasne sa správajú. A naviac sú veľmi talentované. Majú učiteľa angličtiny, aby mali dobrý štart do života.

Caption