Aromaterapia - Vôňa Domova - Nebeský Kúpeľ

Váš Darčekový Veľkoobchod

Nájdite najlepší Darčekový Tovar ešte dnes

Názov Dejiny starovekej múdrosti

Na začiatku.. Upozorňujeme, že túto správu napísal David (zakladateľ AW) v novembri 2016 počas oslavy 21. narodenín AW... a opisuje zrod AW


Dlho pred Googlom a Facebookom bolo vlhké chladné štvrtkové ráno, a keď som rozložil svoj stánok na trhu na Sheffieldskej ulici, mal som viac ako obavy z toho, čo si ľudia pomyslia. Ale o ôsmej som bol pripravený, moja skromná ponuka bola rozložená v tom jednoduchom stánku... a prešľapovaním z nohy na nohu som čakala na svojho prvého zákazníka.

Pred niekoľkými mesiacmi som čítal knihu s názvom „Staroveká múdrosť“ – teraz sa už netlačí. Kniha zdôraznila veľa vecí, ktoré sa v histórii zdajú byť mimo – pyramídy, Stonehenge atď. Zároveň som študoval aromaterapiu. Zarazilo ma, že esenciálne oleje sa používali už tisíce rokov a starovekí ľudia o nich museli vedieť viac – (liečivých a očarujúcich), ako možno my. Tak som spojil tieto dve veci a vymyslel značku "Ancient Wisdom" pomaly (veľmi pomaly, bez internetu si to nepamätám) a našiel som zásoby olejov. V Stoke som našiel hrnčiara, ktorý mi vytvoril vlastný dizajn aromalámp a investoval som do palety sviečok.

Pravdou bolo, že som bol zlomený, každú penny a ešte viac som vložil do svojho neobvyklého maloobchodného podnikania. V tých časoch nikto netušil, čo je to aromaterapia, aromalampy boli úplne nová vec, a toto bol Yorkshire! Prvým, koho oslovili, bola dobre stavaná žena so yorkshirským prízvukom. Zdvihla fľašu levanduľového oleja a stroho sa ma spýtala: "Čo je to dobré pre chlapca?" Oh, povedal som, keď som si spomenul na svoje citáty Julie Lawless... "je výborný na relaxáciu, pomôže proti nespavosti a popáleninám, je to úžasný liečivý olej".

Dobre si to pamätám ako deň.. pozrela sa na mňa, vzala si ma k sebe veľkými hnedými očami a tichým hlasom povedala; "Ste úplne prekliaty blázni." A putovala k ovociu a zelenine. Viete si predstaviť, ako som sa cítil. Prvý deň som predal jeden levanduľový olej a daroval som trochu čajovníka tínedžerke. Išiel som domov a takmer som to zbalil. Na druhý deň som sa rozhodol, že sa musím dať dokopy a urobil som ponuku, levanduľový olej, aromalampu a sviečku... Aromalampy som naukladal do košíkov na chlieb  posypal s potpourri. za 4,50 £. Svoju prvú aromalampu som predal za päť minút... a Ancient Wisdom bola na svete. Čoskoro som predal päťdesiat sád denne a postupne som si našiel zákazníkov pre svoj rad esenciálnych olejov.

To bolo úžasné... dnes pred 21 rokmi.

Dňa 16. 11. 2016 sú 21. narodeniny Ancient Wisdom. Oslávme ich vo veľkom štýle!

Odvtedy sa spoločnosť s niekoľkými vzostupmi a pádmi rozrástla na medzinárodnú spoločnosť zaoberajúcu sa darčekovým tovarom, stále predávame levanduľový olej, vonné oleje a aromalampy. Taktiež 10 000 ďalších produktov pre viac ako 60 000 zákazníkov po celom svete. So skladmi v Indonézii, Číne a Spojenom kráľovstve... bez vás by sme sa sem naozaj nedostali. Naši úžasní zákazníci vždy podporovali túto spoločnosť spätnou väzbou, nápadmi a kritikou (ak bola potrebná), naši zákazníci - VY - ste formovali AW a pomohli nám k našim narodeninám. 

Chceme sa poďakovať.. VÁM.

 David Hardy - manažér Riaditeľ


Fénixov Efekt 

Upozorňujeme, že túto správu napísal David (zakladateľ AW) v novembri 2016 krátko po našich 21. narodeninách ako spoločnosti...

Teraz viem, že ste zaneprázdnení, ale ak máte čas, usaďte sa, nalejte si pohár vína alebo si uvarte šálku dobrého čaju a dovoľte mi, aby som vám porozprával príbeh o starovekej múdrosti a Fénixovi.

Cesta odtiaľto až do súčasnosti, viac ako dvadsaťjeden rokov, sa nezaobišla bez vzostupov a pádov. Nie bez množstva úplných katastrof. Bola to tvrdá práca, veľa zábavy, ale nie bez bolesti. Veľa sa pokazilo, urobili sa chyby, boli pády aj vzostupy. Toto je príbeh o tom, že napriek všetkému vyrástla Ancient Wisdom v silnú zdravú 21-ročnú Spoločnosť.


Prvý moment Fénixa..


Späť k tomu stánku na trhu v The Moor, každé ráno som tam postavil  stánok, aj keď pršalo alebo svietilo, a predával som produkty. Bola to naozaj ťažká práca, ale učil som sa, šesť mesiacov som pracoval na tomto ihrisku a pomaly som si vybudoval obchod. Jedného dňa za mnou prišiel manažér trhu a povedal, že ho to naozaj mrzí, ale ihrisko, na ktorom som bol, bolo pred rokmi licencované mužovi, o ktorom si mysleli, že sa navždy vrátil do svojej krajiny. On sa vrátil a teraz chce späť svoje ihrisko. Len tak – bol som bez biznisu. Ten víkend som bol zúfalý, úplne deprimovaný, všetka tá tvrdá práca, ako sa zdalo, vyšla nazmar. V pondelok ráno zazvonil telefón a bol to manažér trhu, chcel sa stretnúť. K dispozícii bol obchod, veľký, na Sheaf Markete na druhej strane mesta, ako útechu (za to, že som prišiel o ihrisko The Moor), mi ho mohli prenajať zadarmo na tri mesiace, na jeho vybavenie boli potrebné všetky moje peniaze. Ale od prvého dňa som obchodoval so ziskom a nebolo potrebné ráno stavať stánok, len zrolovať rolety. Mohol som si dovoliť zamestnancov a čo je dôležitejšie, čas na vývoj ďalších produktov. Zisky stačili na financovanie otvorenia ďalších obchodov. Takže od zdanlivej katastrofy prvé šťastie.


Druhý Fénix


Takže vznikli obchody v Sheffield Market, Bakewell a Castleton, to boli prvé dni... učili sme sa o darčekoch a predávali ich. Kamene a levanduľový olej. Vypočujte si zákazníkov a zistite, čo chcú. Spojil som sa s firmou, ktorá v tom čase predávala kávu do krčiem a reštaurácií. Prešli sme na darčekový veľkoobchod so značkou a produktmi AW. Išlo to dobre, aj keď to sem-tam trochu škrípalo. Boli veci, s ktorými som nebol spokojný. (Ale aspoň tu boli vyvinuté vonné granule). Nie som si istý, či ma táto spoločnosť vyhnala alebo predala (to je dlhý príbeh), ale vzal som so sebou značku AW a v októbri 2000 sa zrodila spoločnosť Ancient Wisdom Marketing Ltd.


Tretí Fénix


Cítil som sa odmietnutý a deprimovaný, pretože po rokoch boja som nemal čo ukázať okrem niekoľkých produktov a názvu Ancient Wisdom. Od tej chvíle mi bolo jasné, či príde peklo alebo príliv, ak to urobíme, urobíme to čestne a bezúhonne. prepáč..späť k príbehu.. Keď som znova začínal bez výrazného kapitálu, musel som si to veľmi dobre premyslieť. Tak som sa dohodol s veľkou medzinárodnou spoločnosťou s veľkým skladovým komplexom v Lincolnshire. Šéf bol sympatický extravagantný chlapík. Ponúkol som mu svoje nápady a on len povedal áno, poďme na to.

Dohoda znela takto: my sme sa postarali o vývoj a marketing produktu, oni o výrobu, skladovanie a distribúciu a zaplatili honorár spoločnosti AW. Na začiatku to išlo veľmi dobre, ale postupne sme si uvedomovali, že majú vážne problémy s likviditou a neplatia nám... Obchod bol dobrý, ale v podstate sme nemali žiadne peniaze. Bolo to strašných pár mesiacov v útrpnom limbu.

Potom došlo ku katastrofe, o 3:00 mi zavolali, že obchodný park Lincs je v plameňoch. Išiel som dole skoro ráno, aby som zistil, aké zlé to je. Keď som prišiel, videl som dymiaci vrak, päť hasičských áut stále hasilo žeravé uhlíky. Dva bloky zostali nepoškodené, v jednom boli kancelárie firmy, v druhom - prekvapivo - zásoby Ancient Wisdom (obidve strany zhoreli). Išiel som za šéfom a ponúkol som mu 20% z hodnoty akcií, na odkúpenie...to bol každý cent, ktorý som si musel požičať. Prijal to a hneď na druhý deň sme naložili niekoľko veľkých kamiónov a tovar odviezli do Sheffieldu. Našli sme dočasné skladisko (v starom pivovare), ale čoskoro sme sa presťahovali do Lancelot Works v Heeley. Konečne sme sa mohli správať ako sme chceli. Bolo to veľmi veľké šťastie a štvrtý fénix. Ancient Wisdom skutočne vstala z plameňov.

Neskôr sme začali dovážať tovar z Indie, potom z Číny a pred niekoľkými rokmi z Indonézie. Naše vlastné kancelárie a sklady v Číne a Indonézii. Všetky tieto míľniky prichádzajú a odchádzajú, v neposlednom rade presťahovanie do nášho nového domova v Parkwood Business Park pred niekoľkými rokmi. Samozrejme, tento príbeh obsahuje oveľa viac, ako sa tu hovorí, ale dáva vám pocit nášho dedičstva a histórie.

Zistíte, že v priebehu histórie sme mali viac než len náš spravodlivý podiel katastrof. Ale to, čo som sa naučil (a to platí pre život a podnikanie), je, že keď veci idú veľmi zle, ak si zachováte vieru a integritu, vznikne z toho niečo mimoriadne dobré. Nazval som to Fénixovým efektom. Myslím si a verím, že to funguje len vtedy, keď existujú základné hodnoty. Tak často došlo ku katastrofe a tak často sa ukázalo, že to bola tá najlepšia vec. Fénix povstal a stále stúpa a skutočne existuje oveľa viac príkladov, ako som podrobne popísal v tomto príbehu.

Samozrejme, možno budete skeptickí a poviete si, že fénix je len výplod mojej fantázie a že všetko je len otázkou šťastia a náhodných udalostí. Len hovorím, keď ti život dáva citróny, maj vieru, limonáda je hneď za rohom. Možno, len možno. Tak zoberte odvahu.

Ale keď je všetko povedané a urobené, zvládli sme to, stále sme tu a ešte ďalej – v skvelej kondícii – ako sa hovorí v Yorkshire. Nepodarilo sa nám to len vďaka Fénixovmu efektu, ale aj vďaka ľuďom ako ste vy, našim úžasným zákazníkom. Niektorí z vás ste tu od začiatku, iní prišli len časom, no každý nejakým spôsobom prispel k tomu, čím je AW dnes, vrátane úžasného tímu nadšených ľudí, ktorých súčasťou je pre mňa česť byť v AW. 

Čo teraz... no dúfam, že sa k nám pridáte, AW je dospelý a je čas skutočne niečo urobiť.

David Hardy
Manager Director

Spoločnosť pokračovala v raste a otvorila nové sklady v Indonézii a na Slovensku. Až kým uprostred prvej veľkej vlny pandémie v roku 2020 nezasiahla spoločnosť veľká katastrofa.


Štvrtý Fénix.

Upozorňujeme, že túto správu napísal David (zakladateľ AW) pri príležitosti ročného výročia udalosti. 

V jeden teplý júlový deň takmer pred rokom niekto v AW čistil malý únik oleja, handra nasiaknutá olejom bola starostlivo zlikvidovaná v súlade so zdravotnými a bezpečnostnými predpismi. Nádoba musí byť (podľa BZOP) uložená mimo budovy. Kôš musí byť uzamykateľný, aby doň fajčiari nehodili ohorok. Podľa BZOP smerníc.

O šesť hodín neskôr, tesne pred polnocou, sa tento horúci uzavretý tlakový hrniec samovznietil. Pravdepodobne by to malo tlieť a zhasnúť pre nedostatok kyslíka, ale malá diera v plaste sa roztavila a horúci západný vietor tej noci stačil na spustenie plameňa.

Kvôli predpisom BZOP musia byť IBC s olejmi skladované vonku. Teraz mohol horiaci kontajner práve vyhorieť, ale blízka nádoba IBC sa začala topiť od tepla. Olej unikol a pretiekol cez parkovisko a pod dvere, v ktorých bola miestnosť s esenciálnymi olejmi, a prirodzene sa vznietil. Niečo (pravdepodobne plyn v podlahovom kúrení) sa vznietilo a explodovalo. Vietor rozfúkal plamene budovou na západ. Najprv cez továreň, potom hlavný sklad a potom administratívnu budovu. Bol som v inom časovom pásme. Skoro ráno mi v Indonézii zvonil mobil. Nikdy nezabudnem na Tomášovu uslzenú tvár obkolesenú mohutným požiarom. Je po všetkom, je po všetkom, čo mohol povedať. Počas dvoch a pol hodín, napriek rýchlej reakcii a statočnému úsiliu požiarnikov, miesto zhorelo do tla. Bol to najväčší požiar, aký Sheffield za posledné roky pamätá. Celú drámu, od horiaceho koša, až po príchod hasičských vozidiel a totálnu skazu, zachytila na CCTV kamera na parkovisku.od tohto po toto...
za 2 Hodiny


Tento deň bol obrovským šokom nielen pre mňa, ale aj pre všetkých v AW a mnohých našich zákazníkov a dodávateľov, ktorí sú s nami už roky. Ľudia sa ma pýtajú, ako som sa v tej chvíli cítil?

Odpoveď je, že časť zo mňa to mohla jednoducho vzdať a povedať si, že som príliš starý na to, aby som sa s tým vyrovnal. Hlavou mi prebehla myšlienka, že spoločnosť môže ísť do likvidácie, nárok na poistku, každý môže byť vyplatený... odísť do dôchodku, game over – jednoduchá cesta von. Môj mozog robil chladné, ťažké výpočty, ale moje srdce to dokázalo... a keď som pomyslel na ľudí, ktorí sú závislí na AW, na tých 25 rokov tvrdej práce, ktorá ho vybudovala. Keď som začal dostávať tisíce správ s podporou od zákazníkov, možno aj od vás, neexistovala žiadna alternatíva.

Plán

Nemohli sme sa vzdať. Nastúpil som do jediného lietadla, ktoré odletelo z Bali za mesiac, a do týždňa som sa vrátil späť do Spojeného kráľovstva. Tak sme si s Tomášom a Katkou spravili plán. Odovzdali sme ho tímu. Táto práca nebude ľahká, ale veril som, že s dostatočnou podporou, energiou a tímovou prácou sa môžeme odraziť. Ale viac než to, aby som si požičal frázu... Povedal som tímu... . museli sme sa postaviť ... a myslieť 3x hore.

Kované v ohni.. 

Keď sme sa dostali do práce, bolo pár takých, ktorí to nedokázali prekusnúť a odišli od nás, ale väčšina zostala, vyhrnula si rukávy a radšej sa pustila do prestavby (aby som si požičal frázu). Musím povedať, že v AW sú niektorí ľudia, ktorí sa dostali na vrchol a prekonali všetky očakávania. A nemyslite len na požiar, ale aj na pandémiu a Brexit, s ktorým sme sa museli vysporiadať.

Moje osobné poďakovanie patrí AW hrdinom, bez ktorých by tu dnes AW nebolo. 

Mnohým ľuďom v AW vzrástol charakter a schopnosti. Samozrejme, že to bola skúška aj pre vás, pandémia otestovala celý svet, takže máme pocit, že sme ňou všetci prešli.


Naše nové kancelárie vo Veľkej Británii

Ďakujeme

Od našich dodávateľov sme mali obrovskú podporu, a to tak z hľadiska praktickej pomoci, ako aj z hľadiska morálnej podpory. Pomoc ponúkli dokonca aj konkurenti. Ale bez pochýb, vašej štedrej podpory by sme to nezvládli.

A tak... v mene všetkých v AW, v mene všetkých remeselníkov na Bali, Indii a Číne, v mene našich agentov Ringo, Coco & Chatterjee musím z celého srdca povedať ĎAKUJEM!!

A buďte si istí – všetci od nášho Jacoba v sklade, cez ženy vyrezávajúce anjelov Hati Hati na Bali až po mužov šijúcich taštičky z indickej bavlny. Všetci (vrátane mňa) sme pokorní a vďační za vašu podporu.

2022 - Budúcnosť

2022 - budúcnosť Od požiaru v júli 2020, ktorý sa v tej chvíli zdal ako koniec, sa spoločnosť AW posunula ďalej v skutočnom fénixovom móde s tvrdou prácou, kreativitou a podporou našich zákazníkov. Podarilo sa nám získať a premiestniť trikrát väčší sklad do Affinity Parku, naše operácie v EÚ sa rýchlo rozšírili a naša továreň s aromatherapiou bola prebudovaná. Takže od toho hrozného dňa sa AW skutočne viac ako zotavila a teraz sa obchoduje s dvojnásobným objemom. 

Plány do budúcnosti na rok 2022

Vyhorený sklad je už takmer prestavaný (väčší a lepší) a do týchto priestorov presťahujeme našu továreň s aromaterapiou. Na Slovensku sa náš centrálny distribučný sklad EÚ presunie do novovybudovaného centra s trojnásobnou veľkosťou. 

Veľké logistické kroky, všetky s cieľom ponúknuť vám, našim zákazníkom, lepšie služby. 

Pridajte sa k nám na cestu ešte dnes.